Projekt rodina

Víme my muži, co od nás očekávají ženy? A víte vy ženy, co od vás očekávají muži? Co je to chození a jaké má fáze? Jak se zachovat, když do vztahu nepříjemně zasahuje tchyně nebo kamarádi? Co dělat, když partner nebo partnerka jsou stále fixováni na rodiče? Co prožíváme při rozvodu a jak jím projít s co nejmenší újmou? A co děti? Jak ony vnímají naše neshody?

Tyto otázky a mnoho dalších si položili tvůrci nového projektu s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá.

Nenechte si ujít krátké zfilmované příběhy ze života a zajímavý komentář z pohledu odborníka. Jednotlivá videa naleznete zde.

Škola zdarma?!

Všichni máme za to, že státní základní školy jsou bezplatné, tedy že se neplatí za školné a není nutné platit jiné poplatky. Nicméně, když si jako rodiče budeme vést evidenci výdajů, zjistíme, že o té bezplatnosti je to tak trochu mýtus. Mnoho výdajů je skrytých. Nejsou pravidelné, nicméně do rodinného rozpočtu rozhodně  vstupují. Každoroční vybavení dítěte na začátku školního roku je nezbytnou povinností. V současnosti ve vztahu k moderním technologiím se zvyšují i požadavky dětí na studijní potřeby.

Rodiče jsou mnohdy postaveni před rozhodnutí, zajistit dítěti určité využití volného času formou kroužků nebo školních výletů.  Mnoho rodičů nemá tolik peněz nazbyt nicméně svému dítěti by tyto aktivity rádo dopřálo. Řešení této situace jsou vždy individuální domluvou mezi rodiči a dítětem, protože každá rodina je unikátní.

Zdroj: http://cilichili.cz/2017/9-rodice-k-tabuli/tema/co-stoji-skola-zdarma/

Tréninky a workshopy na podporu rodičovství

Od května se již naplno rozjela realizace vzdělávacích aktivit směřujících k rozvoji rodičovských kompetencí. První tréninky, kde si rodiče mohli nově nabyté informace vyzkoušet přímo společně se svými dětmi, proběhly v Českém Těšíně, Petrovicích u Karviné, v Orlové, Karviné a Havířově. S účastníky jsme se zabývali rodinným rozpočtem, trénovali jsme způsoby, jak nejefektivněji mluvit a komunikovat s dětmi, nebo jsme se s rodiči nejmenších dětí bavili o tom, proč a jak moc je pro děti důležité zažít a vědět, že je rodiče bezpodmínečně milují a že jsou tady pro ně kdykoliv. Během diskuse s rodiči jsme narazili na spoustu témat, která by je zajímala, a ve kterých by se chtěli dál rozvíjet. Pokud Vás zajímá, co připravujeme dále, kontaktujte nás a přijďte se s dětmi zapojit.